Irsko, Severní Irsko - Pohodový týden - Belfast, Giant´s Causeway a Donegalské Slieve League Cliffs

cena od 32 990 Kč termín: 23.08.2019 délka: 7 dní (zájezd č. 453375)

7 - denní zájezd

V minulých letech jsme naši nabídku úspěšně rozšířili o jihozápad a severozápad Irska. V loňském roce o sever irského ostrova, který zaujímá provincie Ulster. Na severu, východě i západě je Ulster ohraničen mořem. Sestává z devíti hrabství, šest z nich patří do Severního Irska, ze zbylých tří nás nejvíce zaujme hrabství Donegal na severozápadě jako nejseverněji položená část Irska. Od východu k západu by nemohla být krajina rozmanitější. Do západního donegalského pobřeží se opírá Atlantik, na severu rozeklané skalnaté útesy jsou korunovány jedinečným, Obrovým chodníkem, na východě jsou hluboké a poklidné přístavy. Nevynecháme hlavní město Belfast s muzeem Titaniku. Ulster je spjat se dvěma nejoblíbenějšími irskými světci, Patrikem a Colum Cillem a řada míst připomíná jejich působení. Ulster je rovněž zemí prehistorických kamenných kruhů a dolmenů, posvátných hor a působivých kamenných skulptur. To všechno a mnohem více zažijete s námi na našem zájezdu na sever nádherného zeleného ostrova.

Poznámka: GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)

Ubytování: hotel

6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích.

Stravování: polopenze

6x snídaně, 5x večeře.

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z Prahy na irský ostrov, transfer na ubytování v Severním Irsku. Ubytování (4 noci na jednom místě), posezení v typické irské hospodě, seznámení skupiny.
2. den:snídaně, přejezd do BELFASTU. Tak jako se Table Mountain (Stolová hora) vypíná nad Kapským Městem, CAVE HILL se tyčí nad Belfastem. Výstup na vrchol je téměř povinností, nikdo nemůže říci, že zná město, pokud neocení pohled na něj právě odtud. (Nepříliš náročný okruh, vzdálenost 7 km, ^270 m, 2 – 2,5 hod.). Přes centrum města k návštěvě muzea TITANIKU, ve zdejších loděnicích byla loď postavena. Na jih do městečka DOWNPATRICK k "nejpůvabnější malé katedrále na těchto ostrovech" a místu odpočinku tří nejslavnějších irských světců, Brigity, Patrika a Colum Cilla. Na hřbitově také uvidíme keltský kříž z 9. nebo 10. století. Prohlídka prehistorického kamenného kruhu BALLYNOE STONE CIRCLE, napočítáme asi 70 kamenů, kruh se nachází na nevysokém návrší, z kterého je vidět na míle daleko. Návrat do místa ubytování, večeře.
3. den:snídaně, přejezd k severnímu pobřeží. Jen trochu odvážnější se vydají k vyhlídce z provazového mostu CARRICK-A-REDE. Je 20 m dlouhý a 1 m široký a zavěšen 30 m nad hladinou moře. Poté nás čeká lehká túra po překrásném pobřeží Severního Irska, skalnaté útesy, dramatické scenérie a jedinečný GIANT´S CAUSEWAY (Obrův chodník), mýtický most do Skotska (UNESCO). (vzdálenost 8 km, ^150 m, 2,5 hod. a 0,5 hod. u Obrova chodníku). Přejedeme k prohlídce nejstarší irské palírny OLD BUSHMILLS DISTILLERY. Whisky se tu legálně vyrábí od roku 1608, což z ní činní nejstarší zákonem povolenou palírnu na světě. Na místě ochutnáme tuto "vodu života". Zastávka s vyhlídkou na zříceninu hradu DUNLUCE CASTLE. Návrat do místa ubytování, večeře.
4. den:snídaně, odjezd k severnímu pobřeží do živého trhového městečka a přístavu BALLYCASTLE. Trajektem (50 min.) na RATHLIN ISLAND, poslední obydlený irský ostrov směrem ke Skotsku. Leží 8 km od Ballycastle a 19 km od skotského mysu Mull of Kintyre. Cca 4,5 hod. procházka po ostrově. Úchvatný ostrov ve tvaru zkrácené sedmičky se skalnatým pobřežím a s majákem na obou koncích. Pozorování ptačích kolonií na západě ostrova, tuleňů na jihu (celková vzdálenost 12,5 km, je možné ji podle uvážení zkrátit, bez většího stoupání). Návrat na pevninu. Na zpáteční cestě zastávka a cca 1 hod. procházka v jedné z nejpůsobivějších zátok podél severního pobřeží v MURLOUGH BAY. V DRUMNAKILL pozůstatky kostela sv. Mologea. Návrat do místa ubytování, večeře.
5. den:snídaně, cca 3 hod. přejezd do irského severního Donegalu. Cestou zastávka v jednom z nejhezčích severoirských měst DERRY. Projdeme historickým centrem s hradbami. Přejezd do Irska. Odpoledne v národním parku GLENVEAGH. Výstup na ERRIGAL do výšky 751 m n. m., nejvyšší horu v hrabství Donegal. Její vulkanický profil se stal ikonou irského severozápadu (středně obtížný výstup, vzdálenost 8 km, ^650 m, 3,5 hod.). Alternativně procházka u DUNLEWY LOUGH (téměř po rovině, 3,5 hod.). Přejezd do ubytování (2 noci na jednom místě), večeře.
6. den:snídaně, putování po jihu Donegalu. Přejezd a pěšky k vyhlídce na SLIEVE LEAGUE, o kterých místní tvrdí, že jsou to nejvyšší mořské útesy v Evropě. Stojíte-li zde, snadno tomu uvěříte (7 km, ^350 m, 3 hod.). Procházka v GLENCOLMCILLE, překrásném údolí, poutním místě spojeném se svatým Colum Cillem a řadou památek jako připomínka na tohoto světce. Zastávka u jednoho z nejkrásnějších irských megalitů, dolmenu v KILCLOONEY severně od Ardary. Návrat do místa ubytování, večeře.
7. den:snídaně, přejezd k odletu z irského ostrova, let do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

19 490 Kč
Základní cena od 19 490 Kč

Irsko - Tři prsty jihozápadního Irska pěšky - hostel

Irsko
Vydejte se s námi do jihozápadní části Irska oblasti Cork a Kerry. Beara nás přivítá svým příjemným klimatem, jsme kousek od golfského proudu, kde cestu lemují nádherné vykvetlé fuchsie či hortenzie, kde spodní patra lesů připomínají dobu pravěkou a spolu s nádhernými výhledy na moře bičující irské pobřeží…
termín: 21.08.2019 délka: 12 dní
22 990 Kč
Základní cena od 22 990 Kč

Nejkrásnější místa Irska pěšky

Irsko, Dublin
Během našeho putování navštívíme Severní Irsko a Irskou republiku. Projdeme se po severním pobřeží, uvidíme slavný Giant‘s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme okolo stolové hory Ben Bulben, po pěšinách v národním parku Wicklow…
termín: 05.08.2019 délka: 12 dní
15 990 Kč
Základní cena od 15 990 Kč

To nejlepší z Dublinu + MOHÉRSKÉ ÚTESY (letecky z Ostravy – Krakova)

FirstMinute
Irsko, Dublin
Živý Dublin i strhující irská příroda – to chcete prožít! S nadšeným průvodcem si vychutnáte atmosféru tradičních pubů i pohled na řeku Liffey z proslulého Ha´Penny Bridge. Budete obdivovat Dublinský hrad, působivé interiéry kostela sv. Patrika a objevíte i místa, o kterých se běžně nepíše. Na závěr…
termín: 05.07.2019 délka: 4 dny

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Casement 6 °C
CONNAUGHT APT 4 °C
Cork 5 °C
Dublin 6 °C
Shannon 6 °C

Základní informace

Irsko

Irsko
Hlavní město: Dublin
Počet obyvatel: 3 666 748
Měna: EUR
Rozloha: 70,282 km2

Místopisy

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://irsko.vasezajezdy.cz/zajezdy/pohodovy-tyden-irsko-severni-irsko-belfast-453375/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://irsko.vasezajezdy.cz